Мэдээ

"Ховд-2019" идэрчүүдийн волейболын УАШТ

"Ховд-2019" идэрчүүдийн волейболын УАШТ
Дотоод

“ХОВД-2019” ВОЛЕЙБОЛЫН ИДЭРЧҮҮДИЙН УЛСЫН АВАРГА

ШАЛГАРУУЛАХ ТЭМЦЭЭНИЙ МЭДЭЭЛЭЛ

         Монгод Улсын Волейболын холбооноос жил бүр зохион байгуулдаг "Идэрчүүдийн улсын аварга" шалгаруулах тэмцээн 2019 оны 04 дүгээр сарын      02-09 ний өдрүүдэд зохион байгуулагдсан. Тус тэмцээн нь Ховд аймгийн Засаг даргын ивээл дор Олон улсын хэмжээний мастер С.Кенгесханы нэрэмжит болгон явагдсан уг тэмцээнд бүс бүрийн аварга шалгаруулах тэмцээний эхний 3 байранд шалгарсан эрэгтэй, эмэгтэй нийт 31 багийн 400 орчим тамирчид оролцлоо.

Тэмцээний ивээн тэтгэгчээр; Mikasa Mongolia

                                                     Ховд аймгийн Засаг даргын тамгын газар,

Зохион байгуулагч; Ховд аймгийн Биеийн тамир, спортын газар

                                   MVA- Mongolia Volleyball Association

                                   Ховд аймгийн Иргэдийн төлөөлөгчдийн хурал

                                   Ховд аймгийн Засаг даргын тамгын газар

                                   Улсын их хуралын гишүүн Ховд Нутгийн зөвлөлийн дарга       С.Бямбацогт тэргүүтэй аймгийн Волейболын холбоо

Охид; Хүрэл медалийг Бригадын генерал Х.Лхагвасүрэн эзэнтэй С/М С.Дэлгэрмаа        дасгалжуулагчтай А.Уянга ахлагчтай ХХЕГ-ын Хилчин спорт хороо,

Мөнгөн медалийг С/М Д.Жаргалсайхан ахлах дасгалжуулагчтай, СДМ М.Мөнхбаяр туслах дасгалжуулагчтай, Э.Хүслэн ахлагчтай Хэнтий аймаг,

Алтан медалийг ОУХМ Д.Баярболд ахлах дасгалжуулагчтай, СДМ Г.Номин, Г.Хатантуул туслах дасгалжуулагчтай, Ж.Саруул ахлагчтай Ховд аймаг,

Хөвгүүд; Хүрэл медалийг ОУХМ Ж.Уранчимэг ахлах дасгалжуулагчтай, Ж.Болдцэцэг туслах дасгалжуулагчтай, Р.Оргил ахлагчтай Говь-Алтай аймаг, Мөнгөн медалийг С/М Д.Өлзийхутаг ахлах дасгалжуулагчтай, ОУХМ Г.Баярсайхан, Б.Рэнцэнхорол туслах дасгалжуулагчтай, Б.Төгөлдөр ахлагчтай БЗД Уурхайчин баг,

Алтан медалийг С/М О.Соронзонболд ахлах дасгалжуулагчтай, С/М Б.Баттулга туслах дасгалжуулагчтай, Т.Хангал ахлагчтай Баянгол дүүрэг шалгарлаа.

Шилдэгүүд:

 Шилдэг хаагч Э.Сэндэр /Хилчин спорт хороо/

 П.Ган-Оргил /Баянгол дүүрэг/

 Шилдэг хамгаалагч: О.Эрдэнэ-Энх /БЗД Уурхайчин/

 Ц.Анхбаяр /БЗД Уурхайчин/

 Шилдэг холбогч: Б.Эрдэнэсувд /Ховд аймаг/

 Р.Оргил /Говь-Алтай аймаг/

Шилдэг довтлогч: И.Энхмаа /Ховд аймаг/

М.Гэндэндарам /БЗД Уурхайчин/

Тэгш тоглогч:Э.Хүслэн /Хэнтий аймаг/

 Б.Төгөлдөр ахлагчтай БЗД Уурхайчин баг

-М.Гэндэндарам /БЗД Уурхайчин/

-Тэгш тоглогч Э.Хүслэн /Хэнтий аймаг/

-Т.Хангал /Баянгол дүүрэг/ тус тус шалгарлаа.

ХОВД АЙМГИЙН БИЕИЙН ТАМИР СПОРТЫН ГАЗАР 

Хуцаалцах:

Холбоотой мэдээлэл

Сэтгэгдэл бичих

АНХААРУУЛГА:
Та системд нэвтэрч орсоноор сэтгэгдэл бичих болон үнэлгээ өгөх боломжтой болно.